אז מה עשינו השבוע? #74 | 1.5.22-7.5.22

שלחנו יחד עם ח״כ אמילי מואטי וח״כ אבתיסאם מראענה מכתב לשרת הפנים איילת שקד ושר הרווחה מאיר כהן בבקשה לשלב עובדת סוציאלית דוברת רוסית במערך ביקורת הגבולות בנתב"ג | קיימנו פגישה חודשית של הקואליציה למאבק בזנות | הרחבנו את ההסברה לגבי סיכונים לסחר ושידול לזנות גם לבתי המלון של משרד הקליטה בהם משכנים את העולות והעולים מאוקראינה
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

 

מכתב

על פי נתוני משרד הפנים, מאז פרצה המלחמה באוקראינה ועד ליום 27.4.22, נכנסו לישראל כ-28,000 אזרחים אוקראינים וסורבה כניסתם של 351. כפי שעלה מדבריו של מנכ״ל רשות האוכלוסין וההגירה בדיון שנערך בנושא, בחלק מהמקרים סירוב הכניסה היה על רקע חשד כי הובאו לישראל לשם ניצול לזנות. רובן הוחזרו למדינת המוצא, ורק שתיים מתוכן נקלטו במקלט לקורבנות סחר בבני אדם. כשעולה חשד במהלך התשאול הראשוני בביקורת גבולות שהנוסעת היא קורבן לסחר בבני אדם, היא נשלחת לתשאול שנערך לרוב באנגלית, ופעמים רבות על ידי גבר. בתנאים אלו, נוצר חשש לשתף פעולה עם הרשויות, והמוטיבציה להיקלט במקלט נמוכה. מהלך משמעותי שיכול לתרום לשיפור המצב הוא שילוב עובדת סוציאלית דוברת רוסית בעבודת צוות התשאול בנתב״ג. הניסיון בעבודה בתחום מלמד כי לאחר שיח עם גורם טיפולי המאפשר להן להבין את מצבן וזכויותיהן, תחושת הביטחון עולה, וכך גם המוטיבציה לשהות במקלט ולשתף פעולה עם החקירה לצורך חשיפת רשתות הפשיעה. שלחנו מכתב לשרת הפנים איילת שקד ושר הרווחה מאיר כהן בבקשה לשלב עובדת סוציאלית דוברת רוסית במערך ביקורת הגבולות. על המכתב חתומות יחד איתנו יו״ר הוועדה המיוחדת לעובדים זרים ח״כ אבתיסאם מראענה, ויו״ר השדולה למאבק בסחר בנשים ובזנות ח״כ אמילי מואטי.

 

פגישה

קיימנו פגישה חודשית של הקואליציה למאבק בזנות, בה דנו בהצעת החוק שהגשנו יחד עם ח״כ יסמין פרידמן, לביטול עבירת המטרד על ידי עיסוק בזנות ואספנו נתונים מהשטח על השימוש בעבירה זו כיום.

פליירים

לאור דיווחים מהשטח על סיכונים האורבים גם לזכאיות שבות המגיעות מאוקראינה, הרחבנו את מערך הסברה לגבי סיכונים לסחר בבני אדם ושידול לזנות לבתי המלון של משרד הקליטה בהם משכנים את העולות והעולים שמגיעים מאוקראינה עד להשתלבות במסגרות מגורים קבועות. המידע הופץ ב-35 בתי מלון ברחבי הארץ.

 

פגישה

נפגשנו במקלט מעגן עם עו״ד יסמין קונפינו, מנהלת המקלטים לקורבנות סחר בבני אדם – פגישה משמעותית במיוחד לאור העבודה המשותפת על מניעת סחר בנשים פליטות המלחמה באוקראינה.

 

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!
0
קנסות שחולקו עד כה לזנאים
0
שורדות שהצליחו להגיע למחיקת חובות בעזרת המודל שפיתחנו
0
מענים שקמו/תוקצבו מאז החלטת הממשלה 4462
0
שוטרים ושוטרות עברו הכשרה לאכיפת החוק לאיסור צריכת זנות
0
ש"ח בשנה נכנסו לבסיס התקציב של הממשלה לסיוע באוכלוסית הזנות